Historie našeho oddílu

Historie Oddílu Judo ZŠ Sadová Čáslav

 

Někdo věří v osud, někdo v náhodu. A tak se stalo, že se v Čáslavi sešli trenéři juda Martin Horský, Michal Černý, Jan Musil, Martin Krška a Zdenka Ďurinová.

V září roku 2010 byl založen náš oddíl při ZŠ Čáslav, Sadová za velké pomoci města Čáslav a vedení ZŠ Čáslav, Sadová. Oddíl měl po prvním náboru 50 členů.

V dnešní době máme přes 200 aktivních členů, kteří navštěvují tréninky juda, babyjuda a sebeobrany.

Závodní skupina U15,18,21 trénuje 9x týdně a většinu víkendů trávíme na závodech či soustředěních. Daří se nám dohnat oddíly s dlouholetou historií a naši závodníci dosahují republikových výsledků. Máme své družstvo v nejvyšší soutěži – dorostenecké národní lize, kam jsme se probojovali po úspěšné kvalifikaci. Vozíme cenné kovy nejen ze série závodů Polabská liga, Katana, Krajské mistrovství Středních Čech, ale také z Českých pohárů, které jsou nominačními závody pro účast na Mistrovství České republiky.

K našim tréninkům patří nejenom samotné judo, sebeobrana, ale také posilovna, work-out, lezení na umělé stěně, běh, plavání, jízda na kole, bruslení, běh na lyžích, sjezdové lyžování, splutí řeky, vysokohorský trek, jízda na motorkách, pořádání judistického plesu, opečení prasátka a další akce pro pestrost a zábavu.

Přeji nám všem krásnou jemnou cestu ju- do, po které společně kráčíme.

Martin Horský